Kup bilet

Jesteś tutaj:   Strona główna  >  O centrum  >  Bez kategorii  >  CHEMIA NA 100% – wykonaj doświadczenia maturalne w laboratorium Kortosfery

CHEMIA NA 100% – wykonaj doświadczenia maturalne w laboratorium Kortosfery

19.01.2024

Dla wszystkich tegorocznych maturzystów przystępujących do egzaminu z chemii przygotowaliśmy naprawdę wyjątkową ofertę!

Zajęcia w laboratorium Kortosfery pozwolą przyszłym abiturientom samodzielnie wykonać doświadczenia ściśle powiązane z zagadnieniami egzaminacyjnymi. Od eksperymentów z wykrywaniem grup hydroksylowych, poprzez próby Trommera i Tollensa, aż po reakcje redoks z wykorzystaniem związków manganu.

Dla kogo?

Zajęcia są przeznaczone dla uczniów klas maturalnych, którzy chcą utrwalić swoją wiedzę i umiejętności z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej.

Forma zajęć:

Zajęcia praktyczne w grupach dwuosobowych. Uczestnicy mają możliwość przetestowania zdobytej już wiedzy poprzez samodzielnie wykonanie wszystkich doświadczeń.

Program zajęć:

Zgodny z wymaganiami programowymi dla egzaminu maturalnego z chemii.

Obejmuje następujące zagadnienia:

CHEMIA ORGANICZNA

– Porównanie zachowania alkoholi mono i polihydroksylowych wobec Cu(OH)2

– Właściwości redukujące glukozy. Próba Trommera i Tollensa

– Reakcja na odróżnienie glukozy od fruktozy

CHEMIA NIEORGANICZNA

– Badanie wpływu odczynu środowiska na przebieg reakcji utleniania i redukcji KMnO4

– Badanie amfoteryczności wodorotlenku glinu

Co dodatkowo?

– Miareczkowanie alkacymetryczne

– Nauka pipetowania (pipety automatyczne)

– Przygotowanie raportu laboratoryjnego

Cel zajęć:

– Możliwość przetestowania i utrwalenia wiedzy (z zakresu chemii organicznej i nieorganicznej) uprzednio zdobytej na zajęciach szkolnych

– Zastosowanie wiedzy teoretycznej  w praktyce – samodzielne wykonywanie doświadczeń pod nadzorem naszych wykwalifikowanych laborantów

Miejsce:

Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera w Olsztynie, Labosfera Laboratorium (Poziom 2)

Terminy:

Marzec: 22, 26

Kwiecień: 5, 9, 12, 16

Godziny zajęć:

Czas trwania:

60 – 90 minut

Koszt zajęć:

20zł – bilet ulgowy

Bilety: KUP BILET

Zapraszamy wszystkich przyszłych maturzystów do udziału w naszych zajęciach laboratoryjnych! Przekonajcie się, że matura z nami to pestka!