Kup bilet

Jesteś tutaj:   Strona główna  >  O centrum  >  Bez kategorii  >  SCIENCE PARTY – Świętuj z nami w Kortosferze! Laboratorium

SCIENCE PARTY – Świętuj z nami w Kortosferze! Laboratorium

07.02.2024

Jeśli chcesz zorganizować swojemu dziecku wyjątkowe przyjęcie, podczas którego będzie miało szansę poczuć się niczym prawdziwy naukowiec – nasza oferta jest dla Ciebie! Świętuj z nami w Kortosferze!

Oferujemy organizację niepowtarzalnego, popularnonaukowego przyjęcia w niesamowitej przestrzeni Centrum Popularyzacji Nauki i Innowacji Kortosfera.

Twoje dziecko ma szansę poczuć się jak prawdziwy naukowiec! W laboratoriach Kortosfery ma niepowtarzalną okazję sprawdzić się w roli chemika, mikrobiologa i technologa żywności. Wszystkie eksperymenty będą wykonywane pod okiem doświadczonych laborantów.

Poniższa oferta przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia.

Oto co dla Was przygotowaliśmy:

*zajęcia w laboratorium odbywają się według harmonogramu obowiązującego w danym dniu

– Możliwość skorzystania z oferty restauracji Kortowiak znajdującej się w sąsiednim budynku (tort, napoje, zimne przekąski)

– Zaproszenia na party – aby mali goście i ich rodzice wiedzieli, gdzie i kiedy odbędzie się przyjęcie, przygotowaliśmy dla Was wyjątkowe, kolorowe zaproszenia!

– Dekorację sali, która podkreśli charakter i temat przyjęcia

Zadbamy o to, aby Twój maluch oraz jego goście świetnie się u nas bawili oraz przeżyli niezapomniane chwile! Spraw swojemu dziecku wyjątkowy prezent!

Program:

– Zapoznanie z budową oraz zasadą działania drukarki 3D – razem wydrukujemy cyfrę odpowiadającą wiekowi gospodarza przyjęcia

– Zajęcia w laboratorium (program do wyboru):

• „Kolorowa magia cieczy i gazów” w laboratorium biologiczno-chemicznym

Twoje dziecko będzie miało szansę poczuć się niczym profesjonalny chemik laboratoryjny! Na uczestników zajęć w laboratorium biologiczno-chemicznym czekają kolorowe i spektakularne eksperymenty. Wykonają doświadczenia z naturalnymi i syntetycznymi wskaźnikami pH, zbadają odczyn różnych substancji chemicznych, przeprowadzą doświadczenia z suchym lodem, samodzielnie wyprodukują wodór oraz będą zgłębiać reakcje utleniania i redukcji.

• „Niewidzialny świat – mikroorganizmy a żywność” w laboratorium żywności

Wspólnie zobaczymy niewidoczny gołym okiem świat mikroskopijnych kucharzy! Uczestnicy zajęć w laboratorium żywności wykonają preparaty wymazowe z jamy ustnej barwione zaawansowanymi metodami mikrobiologicznymi, tak by następnie móc zaobserwować pod mikroskopem komórki nabłonka jamy ustnej i zasiedlające go drobnoustroje, przeprowadzą testy badające właściwości biochemiczne drożdży piekarniczych oraz wykryją związki chemiczne w różnorodnych produktach spożywczych – możliwe do trawienia dzięki dobrym mikroorganizmom zasiedlającym przewód pokarmowy człowieka.

Czas trwania:

1 godzina – zajęcia w laboratorium

Cena:

20 zł/os.

Liczba uczestników:15-30

Minimalna liczba uczestników przyjęcia to 15 osób. W przypadku zaproszenia mniejszej liczby gości zamawiający zobowiązany jest do zapłaty za minimum 15 osób. Powyżej tej ilości opłata dokonywana jest za faktyczną liczbę dzieci obecną podczas przyjęcia.

Koszt biletu dla rodziców/opiekunów grupy (max.2 osoby) – 1 zł/os.

*Opiekunowie nie biorą czynnego udziału w zajęciach.

Rezerwacja:

Szczegółowe informacje pod numerem tel. 89 524 57 94, kom. 453 672 655 (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00)

Rezerwacje przyjmujemy na adres mailowy: kortosfera@uwm.edu.pl

KORTOWIAK – kom. 789 641 082, mail: kontakt@kortowiak.pl (Rezerwacja z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem)

Bezkosztowe odwołanie rezerwacji lub zmiana terminu możliwa jest do 14 dni przed planowaną datą przyjęcia, zaś zmiana liczby uczestników –  do 7 dni. Zmiany w terminie krótszym niż 7 dni nie są możliwe, a zamawiający zobowiązuje się do uiszczenia opłaty za nieobecnych uczestników.

Przed rezerwacją terminu prosimy o zapoznanie się z regulaminem pracy w laboratorium (dostępny w zakładce REGULAMINY) Organizacja i zakup biletów są równoznaczne z jego akceptacją.